„Pusť mě, nebo píchnu!“ Zloděj v krnovské nemocnici vytáhl nůž na zdravotníka

(Foto Jiří Krušina) - Na snímku: Radiologický asistent, který v krnovské nemocnici zadržel při činu zloděje, který okrádal zdravotníky

KRNOV / BRUNTÁLSKO – Policie dnes upřesnila detaily případu, ke kterému došlo v nemocnici v Krnově na začátku dubna. Zdravotníci zde při činu zadrželi a vlastními silami zpacifikovali, 65 letého zloděje, který vykrádal pokoje lékařů. Za tento rychlý zákrok byli zaměstnanci nemocnice dokonce již oceněni.

„Pachatel ve věku 65 let z Přerova je v současné chvíli již trestně stíhán Policií České republiky za spáchání zločinu vydírání a krádeže. Hrozí mu trest odnětí svobody na dva až osm let,“ řekl mluvčí policie René Černohorský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Zloděj se v krnovské nemocnici pohyboval před polednem 6. dubna letošního roku. V přízemí hlavní budovy na ulici I. P. Pavlova, konkrétně na oddělení magnetické rezonance, se vloupal do pokoje lékařů, kde z volně odloženého batohu odcizil peněženku s 3700 korunami, platebními kartami a osobními doklady.

Poškozený zaměstnanec, 35 letý laborant oddělení, se naštěstí pohyboval poblíž a pachatele přistihl, jak odchází z pokoje. Poté se  strhlo drama.

„Laborant muže uchopil za oděv a následně zezadu kolem těla. Zloděj se snažil vysmeknout trhavými pohyby. Pak ze svého oblečení vytáhl kapesní kovový zavírací nůž, který se snažil otevřít,“ popisuje rvačku René Černohorský.

Na místo se seběhli další zdravotníci z oddělení. „Pusťte mě, nebo vás píchnu,“ hrozil pachatel a všem přítomným dále vyhrožoval napadením a fyzickou likvidací. Potyčka se mezitím přesunula z pokoje mediků na chodbu a následně před vchod do budovy, zatímco personál společnými silami pachateli vzali nůž, ukradené věci a přivolali městskou policii. Vše se odehrálo naštěstí bez zranění.

„Policisté na místě zjistili, ve stejný den zloděj kradl ještě v pokoji lékařů na jiném oddělení, kde odcizil stejným způsobem 2600 korun, osobní doklady a platební karty,“ dodal Černohorský.

Lustracemi v dostupných evidencích policie zjistila, že za krádeže byl pachatel už v minulosti odsouzen a strávil ve vězení 5 let. Propuštěn byl z výkonu trestu před 4 měsíci.

Čtveřici zaměstnanců krátce po činu osobně poděkoval ředitel nemocnice, Ladislav Václavec a předal jim dárkové koše a navrhnul jim také mimořádnou finanční odměnu.

„Kolegové si zaslouží slova uznání za pohotovou reakci. Právě díky jejich aktivitě má policie pachatele, který se dle všeho specializoval na vykrádání nemocnic. Okrádat pracující zdravotníky byla vždycky ohavnost,“ řekl ředitel nemocnice.

Foto: Jiří Krušina (Nemocnice Krnov) – ocenění zdravotníků