Řidiči ignorují parkovací hodiny, někteří z neznalosti

Strážníci jsou trpělivými preventisty

PROSTĚJOV – Parkování u prostějovské nemocnice bývá lahůdka. Místní neplacenou odstavnou plochu pro stání, která se nachází v bezprostřední blízkosti areálu polikliniky, využívají i obyvatelé přilehlého sídliště. Tím ale zabírají místa pacientům a návštěvníkům nemocnice. Město proto před dvěma roky upravilo vjezd na parkovací kotouč. Oč jde, ale mnoho lidí dodnes netuší.

Přesvědčili se o tom městští strážníci, kteří parkování u nové nemocnice kontrolují opakovaně. „Strážníci provedli preventivní akci zaměřenou na parkování vozidel u nemocnice na ulici Mathonova. Záměrem bylo vysvětlit řidičům význam dopravní značky „IP 13b“. Tímto způsobem jsou označena parkoviště s parkovacím kotoučem, na kterém řidič musí při začátku stání umístit viditelně ve vozidle parkovací hodiny a nastavit na nich počátek doby začátku stání, kterou nesmí až do odjezdu měnit. Na dodatkové tabulce je pak vyznačena doba, po kterou je tam bezplatné parkování umožněno. Z tohoto důvodu doporučujeme mít ve vozidle parkovací hodiny. Provizorně postačí zanechat i viditelně odložený papír s ručně napsaným časem příjezdu, například: Příjezd 8:30 hod.,“ sdělil mluvčí strážníků František Adámek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Značka má zajistit lidem při cestě k lékaři možnost na tři hodiny bezplatně komfortně zaparkovat. Omezená doba stání platí ve všední dny od 7 do 16 hodin. „Po šestnácté hodině už žádná omezení nejsou,” připomněla náměstkyně primátora Alena Rašková, která má dopravní problematiku ve své gesci.

Neznalost dopravních značek nikoho neomlouvá. „Kdo nerespektuje dopravní značku „Parkoviště s parkovacím kotoučem“, dopouští se dopravního přestupku a lze mu za takové jednání uložit pokutu příkazem na místě až do výše 2000 Kč,“ dodávají strážníci. Při kontrolní akci rozdala Městská policie řidičům parkovací kotouče grátis.