Řidiči pozor! Zloději z aut v Táboře vyřezávají katalyzátory

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

TÁBOR – V závěru tohoto týdne přijali táborští policisté hned dvě oznámení od majitelů osobních automobilů Škoda, kterým zloději vyřízli z vozů katalyzátory. Policie nyní nabádá řidiče k obezřetnosti a žádá o informace, které by přispěly k objasnění těchto skutků.

Jak uvedl policejní mluvčí Miroslav Doubek, v prvním z případů se jednalo o Škodu Felicia, zaparkovanou v Petrohradské ulici na Pražském sídlišti. Ve druhém pak šlo o Škodu Octavia, odstavenou v Leskovické ulici na nedalekém Náchodském sídlišti v Táboře. „Souhrnná hmotná škoda na vozidlech dosáhla částky minimálně 10 000 korun,“ sdělil Doubek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Po pachateli či pachatelích pátrají policisté táborského obvodního oddělení. „Na uvedenou trestnou činnost tímto upozorňujeme a nabádáme řidiče, parkující nejen na těchto sídlištích, k obezřetnosti,“ apeluje policejní mluvčí.

Jakékoliv poznatky, které by přispěly k objasnění těchto skutků, a to zejména k výskytu podezřelé osoby či osob, které by se uvedených krádeží mohly dopouštět, sdělte policistům na jejich služebně v Divadelní ulici či telefonní lince 974 238 700. V případě aktuálního dění přímo na lince 158.