Sedmačtyřicetiletý opilý muž, po výslechu na policejní služebně, opět usedl za volant

foto: Policie ČR

NÁCHODSKO – Starou známou pravdu, že alkohol za volant nepatří, asi nikdy neslyšel řidič osobního vozidla Škoda Octavia. Ten před jízdou vypil tři skleničky vína a pět piv. Při jízdě po městě byl odhalen strážníky městské policie, od nich putoval do rukou policistů, a nakonec skončil na záchytce.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, k události došlo uplynulý pátek v odpoledních hodinách v Jaroměři. Tam na náměstí Svobody zastavili strážníci ke kontrole sedmačtyřicetiletého šoféra Škodovky, jakmile zjistili, že je opilý tak ihned na místo přivolali policejní hlídku. „Muž byl podroben dechové zkoušce s výsledkem 2 promile. Byla mu zakázána další jízda a na služebně s ním byly provedeny další dílčí úkony, po nichž byl propuštěn,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Neuplynuly ani dvě hodiny a opilý šofér byl za volantem přistižen strážníky znovu. Muž přiznal, že ujel zhruba 150 metrů, než ho opět zastavili. Teď už nezbývalo nic jiného než podnapilého výtečníka odvést na záchytku. Když muž vystřízlivěl, tak mu policisté sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což může být odsouzen až na jeden rok do vězení.