Ve studni na Žďársku ležela munice z 2. světové války

Foto: Policie ČR

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – K podivně vypadajícím předmětům, které připomínaly munici, vyjížděli tento týden policisté do Velké Bíteše. Nález na místě zkontroloval pyrotechnik a rozhodl o jeho následné likvidaci.

Oznámení o podezřelých předmětech dostali policisté na tísňové lince ve středu 14. dubna dopoledne. Muž, který jim zavolal, je nalezl při práci ve studni. „Policisté místo zajistili a vyžádali si součinnost policejního pyrotechnika brněnské expozitury. Ten uvedl, že se jedná o hlavice německých ručních granátů vzor 43,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vzhledem k tomu, že munice nebyla vhodná pro další převoz, pyrotechnik rozhodl, že bude na nejbližším vhodném místě zničena.

V souvislosti s podobnými nálezy apelují policisté na veřejnost, aby objevení jakéhokoliv podezřelého předmětu vždy oznámili na lince 158. „V žádném případě s takovými předměty sami nemanipulujte, nedotýkejte se jich a nikam je nepřevážejte,“ dodala Rázlová. Bude-li na místo přivolán pyrotechnik a ten zjistí, že o nebezpečný předmět nejde, nehrozí oznamovateli žádný postih.