Velká akce hasičů na záchranu psa v Mutěnicích: Zachránili zároveň i kočku

Zdroj: HZS JMK

HODONÍN – Ve čtvrtek před polednem v Brněnské ulici v Mutěnicích hasiči společně s pracovníky vodáren zachránili psa a kočku uvízlé v kanalizaci.

Přibližně o půl dvanácté hasiče požádal starosta Mutěnic o spolupráci při vytažení menšího psa z kanalizačního systému. Pes podle dostupných informací vběhl do kanalizace a na povely majitele nereagoval. „Psa bylo pouze slyšet, vizuální kontakt jsme neměli. Proto jsme na místo vyslali i lezecký automobil z brněnské stanice Lidická,” uvedl mluvčí hasičů Jan Dvořák. Ve výbavě tohoto vozu je štěrbinová kamera. Jejím nasazením se však nepodařilo psa najít, protože dosah kamery, která slouží především pro vyhledávání osob ve zřícených budovách, nebyl dostatečný. Proto hasiči požádali o spolupráci Vodárny a kanalizace Hodonín. Firma dopravila na místo svoji kameru s dosahem 60 metrů. Pejska se pomocí ní podařilo objevit přibližně ve vzdálenosti 55 metrů od vstupu. „V místě, kde se měl pes nacházet, jsme odházeli uskladněné palety, přivolaný bagr odstranil zeminu a pomocí úhlové brusky a bouracího kladiva jsme se probourali skrz beton do kanalizace. Velkým překvapením bylo, když jsme vytáhli přeživší kočku a následně hledaného psa, který za ní zjevně vběhl. Oba mazlíčky jsme předali majitelům,“ popsal zásah Dvořák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.