Velkokapacitní očkovací centrum v PSG aréně se otevře na konci dubna

Ilustrační foto

ZLÍN – Se zvyšujícím se přísunem vakcín přestávají kapacity dvou očkovacích ambulancí ve zlínské nemocnici stačit. Zdravotníci by se proto měli v pondělí 26. dubna přesunout do zlínské PSG arény. Tam by měli být schopní podat až 8 500 vakcín týdně.

Ambulance v Baťově nemocnici nyní očkují přes 400 dávek denně, prostory ale nedovolují další navýšení kapacity. „Nové velkokapacitní centrum nám umožní provozovat až šest očkovacích míst současně. Navíc ve větších prostorách můžeme fungování centra lépe organizovat, zvýšit průchodnost, důležitou roli hraje také dostupnost PSG arény hromadnou dopravou a lepší možnosti parkování,“ vyjmenoval výhody nové lokality Michal Pisár, primář oddělení urgentního příjmu, který má očkování proti onemocnění covid-19 ve zlínské nemocnici na starosti.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zpočátku budou zdravotníci v PSG aréně očkovat okolo 600 osob denně, v budoucnu se ale mohou tato čísla zvednout až na dvojnásobek. Zlínské velkokapacitní očkovací centrum bude v provozu 12 hodin denně 7 dní v týdnu. „Ve stejném režimu očkujeme už teď v ambulancích v areálu nemocnice. Od posledního dubnového týdne, kdy přesuneme očkovací centrum do sportovní arény, budeme ve dvacátém pavilonu pokračovat s aplikací vakcíny pro potřeby nemocnice například u hospitalizovaných pacientů a našeho personálu,“ podotkl Michal Pisár.

Na přemístění budou již přihlášení zájemci o očkování upozorněni. „Lidé, kteří už jsou objednaní k očkování ve zlínské nemocnici na termíny po přestěhování centra, dostanou v nadcházejících dnech do svého mobilu zprávu, která je bude informovat, že mají k očkování přijít už do PSG arény,“ ujistil primář.

Zdravotníci v Baťově nemocnici podali od začátku ledna do poloviny dubna více než 24 000 dávek vakcíny proti covidu. V naprosto drtivé většině případů využívají k očkování vakcínu Comirnaty od společností Pfizer a BioNTech.