VIDEO: Strážníci zachránili jedenáct káčátek před přejetím

Ilustrační foto

BRNO – Matka kachna se svými jedenácti potomky zmateně pobíhala na rušné silnici v Gajdošově ulici. Všimla si jich kolemjdoucí, která vše nahlásila na linku 156. Káčátka jsou nyní v péči specialistů z Ptačího centra.

Kachna zmateně vodila jedenáct mláďat kolem jedné z nejrušnějších brněnských dopravních tepen. Nebezpečí jim hrozilo u čtyřproudové silnice, na což upozornila kolemjdoucí. Strážníkům řekla, že vidí osm káčat. Jejich počet byl však větší, hlídka, která na místo přijela, jich napočítala jedenáct. Spolu s kachní mámou je proto přivedla k domovnímu výklenku, kde se zvířata choulila k sobě do příjezdu odchytové služby městské policie. Strážník obratně posbíral mláďata do papírové krabice, kačena byla bohužel tak vyplašená, že uletěla. To však jejich další vývoj neohrozí, odchytář je totiž odvezl specialistům do Ptačího centra. Tam na ně čeká inkubátor se žárovkou, kterému se přezdívá umělá kvočna. Ten jim nahradí matčino teplo. Pracovníci je budou nyní krmit, po třech týdnech si ptáčata v ohrádce u malého jezírka začnou sama lovit drobný hmyz. „Poté se naučí kroužit nad farmou a přistávat nad hladinou. Brzy se osamostatní a odletí do volné přírody,“ uzavírá ornitolog Zdeněk Machař z Ptačího centra.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.