Vykradl dům v Židenicích, našel tam klíče a odjel ukradeným autem

zdroj: Policie JMK

BRNO – Drzý zloděj v úterý odpoledne navštívil rodinný dům v brněnských Židenicích. Vykradl ho a ujel i s autem majitele.

Dovnitř se dostal celkem pohodlně. Nejdříve překonal plot, pak v zadní části domu vytlačil balkonové dveře. Uvnitř nikým nerušen prohledal celé obydlí a byl nadmíru úspěšný. Na různých místech totiž našel hotovost za 12 tisíc korun. Štěstí ho ale neopustilo ani při odchodu. Objevil i klíče od nedaleko zaparkovaného osobního automobilu, se kterým z místa bezostyšně odjel. Poškozeným tak krádeží způsobil celkovou škodu za necelých 100 tisíc korun. „V souvislosti s případem policisté žádají veřejnost o spolupráci při pátrání po odcizeném autě značky Hyundai IX 20. Jakékoliv informace o aktuálním pohybu vozidla můžete volat na tísňovou linku 158,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala. Je-li odkaz neaktivní, pátrání bylo zrušeno.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.