Žena podvedla úřady, brala neoprávněně podporu v nezaměstnanosti

ilustrační

NĚMČICKO –  Zákony ani byrokratický „šiml“ nemají pochopení pro jednání ženy z Němčicka, která si vyložila přístup k sociálním dávkám po svém. Rok a půl brala podporu v nezaměstnanost, přitom zatajila, že pracuje na dohodu pro svého přítele.

Přestože je doba těžká, souběžně pracovat na dohodu a pobírat přitom dávky státní sociální podpory není možné. Čtyřiatřicetiletou ženu z Němčicka, která se takto dlouhé měsíce chovala, nyní podezírají z podvodu kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Tohoto skutku se měla podezřelá dopouštět nejméně v období od října 2018 do ledna 2020 tím, že Úřadu práce České republiky úmyslně zamlčela informace, důležité pro přiznání sociálních dávek. Nesplnila svou oznamovací povinnost a zamlčela, že její druh zahájil samostatnou výdělečnou činnost a ona pro něho takzvaně na dohodu pracuje,“ popsal tiskový mluvčí policie František Kořínek. Žena si měla neoprávněně na dávkách přijít na bezmála 160 tisíc korun. Navíc se podobného jednání nedopustila poprvé.

V případě prokázání viny a odsouzení podezřelé ženě za uvedené jednání hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět. Kromě toho také povinnost neoprávněně vyplacené dávky vrátit.