Nehoda na I/50 u Slavkova: Vrtulník transportoval vážně zraněného chlapce

ilustrační foto: ZZS JMK

VYŠKOV – V sobotu v 18 hodin se střetla tři osobní auta se na silnici I/ 50 u Slavkova u Brna. Na místě byly dvě zraněné osoby a přistával i vrtulník.

Hasiči pomáhali se zajištěním místa nehody a přistáním vrtulníku Letecké záchranné služby na silnici, která byla krátce v místě nehody neprůjezdná. „Lékařská posádka se spolu s leteckými záchranáři starala o nezletilého pacienta, spolujezdce z jednoho z osobních aut. Od počátku byl v bezvědomí, utrpěl mnohočetná vážná poranění. Po poskytnutí přednemocniční péče jsme ho letecky převáželi do traumacentra ve Fakultní nemocnici v Bohunicích,” uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková. Na místě byl zraněný také spolujezdec z jednoho z aut. „Utrpěl spíše lehčí poranění hrudníku. Převáželi jsme jej na chirurgii do vyškovské nemocnice,” doplnila Kropáčková. Důvodem nehody bylo nedání přednosti druhému autu při odbočování vlevo. Následně došlo ke vzájemné srážce a společně pak ještě k dalšímu střetu s dodávkou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.