Pátrání po ztraceném patnáctiletém chlapci je zatím neúspěšné

zdroj: ZZS JMK

BRNO – Od středečního večera postrádají rodiče patnáctiletého Tomáše Pospíšila, který se nevrátil domů. Přestože po něm pátrají policisté, psovodi i vrtulník, dobrovolníci z Jundrova i okolí, nepodařilo se ho zatím najít.

O pátrání jsme psali v článku. Pátrá se zejména kolem řeky Svratky, kde chlapce viděli naposled a byla nalezena část Tomášova oděvu, batoh a bota. „Pomáháme Policii ČR při pátrací akci v lokalitě Brno-Jundrov a Brno-Pisárky. Na místě máme v současné chvíli 4 vozidla a člun,“ napsali hasiči na tweetru. „Ani třetí den pátrání nepřinesl výsledek. Policisté v sobotu opětovně propátrávali za pomoci techniky především řeku Svratku a její břehy. V akci byl i dron,“ uvedl v sobotu ve 20 hodin policejní mluvčí Bohumil Malášek. Bratr hledaného chlapce David Pospíšil mezitím vyzval známé k vlastnímu pátrání, na sociálních sítích zveřejnil i mapku, kde dobrovolníci budou pomáhat pročesávat lesy. Otec v emotivním vystoupení v televizní reportáži prosil Tomáše, aby se klidně vrátil domů, že se na něho nikdo nezlobí. Je totiž možné z informací některých jeho kamarádů, že chlapec experimentoval s podomácku vyrobenou drogou, mohl tedy být zmatený. Případ aktivně sleduje mnoho lidí z Jundrova, Komína, Bystrce i dalších částí Brna. Můžete pomoci i vy, jakékoliv zprávy volejte na 158.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

zdroj: FB David Pospíšil
zdroj: ZZS JMK