Při požáru garáže byli zraněni tři lidé

foto: HZS Královéhradeckého kraje

RYCHNOVSKO – Dnes krátce před druhou hodinou v noci musely přispěchat tři hasičské jednotky k likvidaci ohně, který zcela pohltil garáž. Na místě došlo ke zranění tří osob, které potřebovali péči záchranky.

Po příjezdu jednotek na místo, do obce Roveň, nedaleko Rychnova nad Kněžnou nasadili hasiči na likvidaci plamenů čtyři vodní proudy, z toho jeden vysokotlaký. Hašení probíhalo také v půdním prostoru, aby byla nalezena a uhašena všechna ohniska. „Na místě došlo ke zranění tří osob, hasiči jim poskytli první předlékařskou pomoc, podali kyslík a všechny byly předány do péče zdravotnické záchranné služby. Zpět na své základny se jednotky vracely před 4. hodinou ranní,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po likvidaci ohně si prohlédl místo vyšetřovatel hasičů a odhadl předběžně škodu na 200 tisíc korun a uchráněné hodnoty na zhruba 750 tisíc korun. Při události zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, dobrovolná jednotka města Rychnov nad Kněžnou (Lipovka a Roveň) a Vamberka.