Jak vypadá stav kanalizace v okrajových částech Frýdku-Místku

Foto: Petr Pavelka.

FRÝDEK-MÍSTEK – V okrajových částech města se pilně pracuje na vybudování či opravě kanalizační sítě.

Výstavba kanalizace je jedna z nejnáročnějších staveb, jedná se stres a zátěž nejen pro investory, ale především pro občany. Náměstek primátora Kajzar nedávno navštívili Skalici, kde se přesvědčil o tom, jak se výstavba kanalizace podepsala na stavu silnic.

„Musíme v této chvíli řešit zděděné vícepráce spojené se skládkováním a škody, které způsobuje těžká technika na komunikacích. Cesty v okrajových částech většinou nejsou příliš kvalitní a nevydržely ten nápor, takže se musí dát do pořádku. Proto teď hledáme finanční zdroje pro obnovu cest, aby byly v lepším stavu než ty přechozí,“ upřesňuje náměstek Jiří Kajzar.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Při původním plánování kanalizace převládala mezi místními nejistota a nedůvěra, ale ta se společně s pokračující realizací ztrácí a místní již sami žádají o další přípojky do kanalizační sítě. Musíme dodat, že dle zákona není již možné, aby místní s odpadní vodou nakládali tak, jako doposud, protože je možné, že jim hrozí zákonné sankce. A právě s tím má nová kanalizace v okrajových částech města občanům pomoci.