Město chystá opravu školního hřiště ZŠ Žerotínova

Zdroj: Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – V příštím roce by se mohlo dočkat obnovy a regenerace školní hřiště Základní školy Žerotínova. Vše závisí na tom, jestli město získá dotaci z Národní sportovní agentury.

„Hřiště u naší školy je jedním z posledních ve městě, které není zrekonstruováno. Současné sportoviště už bohužel dosluhuje a například běžecký ovál svou délkou ani stavem nevyhovuje aktuálním požadavkům atletiky. Jeho zvětšení na délku 250 metrů a celková regenerace jsou tak z našeho pohledu nezbytné,“ popsal současnou situaci ředitel školy Milan Knápek. Valašskomeziříčská radnice nechala společně se školou vypracovat projekt, který počítá s náklady 21,5 milionu korun. Až 70 % by mohla pokrýt dotace z Národní sportovní agentury.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pokud agentura dotaci schválí, regenerace hřiště by mohla začít v příštím roce. V rámci obnovy se počítá s hřištěm na malou kopanou včetně střídaček, multifunkčním hřištěm pro házenou, basketbal, volejbal či skok do výšky a také kompletní rekonstrukci atletického oválu. Ten doplní doskočiště pro skok daleký, hřiště pro vrh koulí a betonové tribuny pro diváky. Sportovní areál ve vyučovacích hodinách využijí žáci školy, odpoledne bude k dispozici sportovním klubům a oddílům.