Mladí vandalové se umělecky vyjádřili na zastávce v Břeclavi

zdroj: Městská policie Břeclav

BŘECLAV –  Před několika týdny řešili břeclavští strážníci opakované počmárání vnitřních prostor veřejných toalet na autobusovém nádraží. O pár dnů později někdo počmáral autobusovou zastávku na sídlišti Valtická.

Na autobusovém nádraží pachatelé nebyli kamerou zachyceni. A protože jakékoliv poškození cizí věci nápisy, malbou a podobně je trestným činem, byly případy předány Policii ČR. O pár dnů později operátoři zjistili i počmáranou autobusovou zastávku na jednom z břeclavských sídlišť. Tentokrát však byli více než úspěšní. Nejenže zpětně na záznamech dohledali podezřelé i přesný čas, kdy k poškození došlo, ale ještě tentýž den se jim podařilo jednoho z vandalů zachytit na kamerách. Operátoři jej sledovali k autobusu a ihned informovali strážníky, kteří si jen počkali, až vystoupí. Současně byly získané poznatky předány i policistům, kteří si výtečníka od strážníků převzali. Ten pak policistům přiznal nejen počmáranou zastávku autobusu, ale i záchodky u terminálu. Také se jim podařilo zjistit i další pachatele, kteří se ke svému jednání také doznali. „Fotky jejich výtvorů byly vloženy do systému Tagbust, který dokáže ztotožnit jednotlivé tagy a graffiti. Pokud se tedy budou chtít v budoucnu opět umělecky vyjádřit, svým výtvorem se v podstatě podepíší,“ uvedla mluvčí břeclavských strážníků Lenka Rigó.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.