Muž jel na ošetření do nemocnice a havaroval, nadýchal přes 2 promile

Ilustrační foto

BRNO – V Bohunicích se stala dopravní nehoda, kterou přijeli vyšetřovat strážníci městské policie. Na místě zastihli řidiče, který jim sdělil, že byl na cestě do nemocnice. Z jeho vrávoravých pohybů hlídka pochopila, že bude pod vlivem alkoholu, což potvrdila dechová zkouška.

Muž projíždějící ulicí Kejbaly upozornil na lince 156 na dopravní nehodu, strážníci se tam ihned vydali a místo označili. U havarovaného vozidla postával čtyřiačtyřicetiletý muž, který nebyl viditelně zraněný. Měl ale obvázaný prst látkou, na které byly stopy krve. „Muž nejprve tvrdil, že zranění má již z dřívějška, po chvíli přiznal, že se doma pořezal a byl na cestě do nemocnice,“ dodává tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Těsně před cílem ale nezvládl řízení, narazil do značky a poškodil si přední levé kolo. Hlídka si také všimla, že muž má problémy s artikulací a jeho pohyby jsou váhavé. Dechová zkouška ukázala přes dvě promile alkoholu v krvi. Řidič je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu a převzala si ho republiková policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.