Nezletilí posprejovali garáž v Židenicích

Foto: MP Brno

BRNO – Umělecky se vyjádřit se rozhodli tři mladíci, kteří se sprejem v ruce pomalovali garáž nedaleko židovského hřbitova v Židenicích. Přistihl je ale svědek, který vše nahlásil městské policii. Nyní jsou nezletilí v rukou republikové policie.

Kolemjdoucí na lince 156 popsal vzhled sprejerů, když na místo dorazila hlídka, nikdo se zde už nenacházel. Strážníci proto začali pročesávat nejbližší okolí a o pár stovek metrů dál narazili na tři nezletilé chlapce odpovídající popisu. „Jeden z nich držel v ruce sprej černé barvy a u jeho nohou byl čerstvě nastříkaný nápis zhruba třicet centimetrů vysoký a stejně tak široký,“ řekla k případu tisková mluvčí brněnské policie Markéta Skřivánková. Mladíci dlouho nezapírali a nakonec přiznali, že dílo na garáži nasprejovali oni. Ruce měli ještě černé od barvy a z kapsy vytáhli tři černé fixy, černou náplň od spreje a gumovou rukavici. Na místo byla přivolána republiková policie, která si nezletilé převzala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.