Policisté se nestačili divit, mladíci si spletli dálnici se závodní dráhou

ilustrační

OLOMOUCKÝ KRAJ – Jízda po dálnici D46 z Olomouce na Brno se stala pro čtveřici mladíků nejspíš adrenalinovým zážitkem. O víkendu se zde proháněli rychlostí 215 km/hod. Machrovinka za volantem přijde řidiče pěkně draho.

Devatenáctiletý řidič si s dodržováním předpisů patrně moc hlavu nedělá. V dálničním úseku z Olomouce na Brno, s maximální dovolenou rychlostí 110 km/hod., uháněl téměř dvojnásobnou rychlostí. Policisté dálničního oddělení Kocourovec jedoucímu vozidlu naměřili rychlost 215 km/hod.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Řidič policistům při kontrole nepředložil řidičský průkaz s odůvodněním, že jej nemá u sebe. Ve vozidle se nacházeli ještě další čtyři mladíci,“ sdělil tiskový mluvčí policie Libor Hejtman. Riskantní jízda se naštěstí obešla bez nehody i zranění.

Policisté oznámili mladého řidiče příslušnému správnímu orgánu pro podezření z přestupku podle zákona o silničním provozu. Mladíkovi hrozí pokuta od 5 000 – 10 000 korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku.