Potápěči nalezli v Orlíku další lidské tělo. Známe podrobnosti!

Do hlubin Orlické přehrady se v minulém týdnu opět ponořili policejní potápěči (zdroj Policie ČR)

PÍSECKO – Do hlubin Orlické přehrady se v minulém týdnu opět ponořili policejní potápěči. Ti již od března pátrají po muži, který svůj život ukončil skokem ze Žďákovského mostu. V měsíci březnu ve vodách Orlické přehrady tito specialisté objevili již tři torza těl. Až nyní se jim však podařilo tělo muže ve vodách nádrže najít.

O nálezu informoval policejní mluvčí Jiří Matzner. Po opakovaném pátrání po pohřešovaném muži M. N. byli konečně potápěči, specialisté z Brněnské základny, úspěšní. „Podle podvodního sonaru se ponořili k vytypovanému předmětu, a nakonec ve středu minulý týden nalezli jeho tělo. Po vytažení na hladinu a následně na břeh nádrže předali tělo pohřební službě. Písečtí kriminalisté následně vyrozuměli kolegy z Příbrami a také příbuzné,“ uvedl Matzner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Další zprávu k tajemným březnovým nálezům z Orlíku doplnili pátrači (prvotní informace jsme přinesli zde). Ztotožnili totiž kosterní ostatky, které potápěči vyprostili z hloubky bezmála 50 metrů koncem března. „Jde o muže P. C., který zmizel v roce 2004. Byl to případ, který se léta řadil k pomníčkům,“ doplnil policejní mluvčí.