Řidič ujížděl policejní hlídce a pak naboural do stromu

Řidič v Českých Budějovicích ujížděl policejní hlídce a pak naboural do stromu (zdroj Policie ČR)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Českobudějovičtí dopravní policisté vyjížděli včera v dopoledních hodinách k nehodě se zraněním na křižovatce ulic Lidická a L. M. Pařízka v krajské metropoli. Řidič osobního automobilu ujížděl policejní hlídce a naboural do jiného vozidla a poté do stromu.

Sedmatřicetiletý řidič osobního vozidla Alfa Romeo při jízdě od obce Včelná na České Budějovice nereagoval na výzvu k zastavení a ujížděl do krajského města. „V prostoru křižovatky ulic Lidická a L. M. Pařízka se plně nevěnoval řízení a narazil do osobního vozidla tovární značky Volkswagen Golf. Poté narazil do vzrostlého stromu v ulici L. M. Pařízka,“ popsal policejní mluvčí Milan Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Řidič byl ve vozidle zaklíněn, z vozu se začalo kouřit a dveře se nedali otevřít. Policisté tedy rozbili okénko, aby mohli zraněného muže včas vyprostit. Poté ho předali do péče zdravotníků a hasiči případný požár vozidla lokalizovali. Ve druhém automobilu naštěstí z pasažérů neutrpěl zranění.

Řidič v Českých Budějovicích ujížděl policejní hlídce a pak naboural do stromu (zdroj Policie ČR)

„Řidič Alfy byl s lehkým zraněním převezen do zdravotnického zařízení, kde se podrobil testu na návykové látky s pozitivním výsledkem a následnému odběru biologického materiálu. Policisté v této souvislosti budou prověřovat i to, že zajištěný muž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel a vozidlo nesplňuje technické náležitosti provozu na pozemních komunikacích,“ doplnil policejní mluvčí.