Valentýna Vojtková: Kterému ze slavných rodičů se více podobá?

Její maminka je jednou ze stěžejních postav seriálu Sestřičky. Tatínek je slavný rocker… Ano, řeč je o Valentýně Vojtkové, která si právě v maminčině seriálu vystřihla  epizodní roli. Podobu se Sabinou Laurinovou nezapře, ale otce Pepu Vojtka také ne. A stejně jako Sabina před lety, v seriálu Chlapci a chlapi, také Valentýna začala rolí pěkné potvory. 

V seriálu Sestřičky si Valentýna Vojtková střihne roli biatlonistky Marty, která v kvalifikačním závodu porazí favoritku Andy (Amélie Pokorná), ale ne čistě. Nabídku negativní role, do níž ji obsadila castingová agentura, však přijala ráda. Valentýna totiž studuje Konzervatoř Jaroslava Ježka a každá zkušenost s kamerou a zkušenějšími kolegy se jí velmi hodí.

Zač je toho loket, okusila osmnáctiletá dcera herečky Sabiny Laurinové a zpěváka Pepy Vojtka, Valentýna, v seriálu měrou vrchovatou. Poprat se musela nejen s chladným počasím, ale i se svou kamarádkou Amélií Pokornou. Scénář jim totiž předepsal potyčku, během které došlo i na pěsti.

Z maminčiny přítomnosti ale začínající herečka nervózní být nemusela. Během natáčení se nepotkaly. „Pracovat s maminkou a s rodinou obecně je velmi těžké. Je to závazek. Už proto, že kritika od rodiny bolí víc než od cizího člověka,“ říká Valentýna Vojtková. „Nikdy u nás v rodině nesměla být kritika bolestivá, aby ublížila. Spíš se snažíme poradit, navést. Něco si z toho pak můžeme vzít, a něco nechat uchem projít dál,“ přiblížila své výchovné metody Sabina Laurinová.