Vydejte se po stopách blatenských památek

BLATNÁ – Jak dobře znáte památky na Blatensku? Víte, že některé jsou zahaleny tajemstvím? U příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel se s nimi můžete prostřednictvím krátkých videí seznámit a potom se vydat po jejich stopách.

Mezinárodní den památek a sídel byl vyhlášen organizací UNESCO v roce 1982. Od roku 1983 připadá tento den každoročně na 18. dubna. Od tohoto data se každou neděli v sérii šesti krátkých videí seznámíte s tím nejzajímavějším z historie a umění středověkých sakrálních památek na Blatensku. Objevíte pozoruhodnosti jak těch všeobecně známých, mezi něž patří kostel Nanebevzetí Panny Marie v Blatné či kostel sv. Voršily v Újezdci u Bělčic, tak i těch, jejichž vznik je zahalen tajemstvím. Kolik toho víte o kostelu Nejsvětější Trojice v Černívsku? Znáte jeho nejcennější artefakt?

Nechte se provést blatenskými památkami člověkem z nejpovolanějších, historikem Městského muzea Blatná Čestmírem Cimlerem. A pokud si nechcete pouštět videa, najdete stručné medailony všech prezentovaných památek v Blatenských listech.