Vykrádač(i) domů řádí na Opavsku, policie prosí veřejnost o součinnost

Foto: Vítkov (wik)

OPAVSKO – Hned dva po sobě jdoucí případy vloupání do rodinných domů nedaleko od sebe řeší aktuálně policie na Opavsku. Minulý týden ve Vítkově přišli majitelé dvou domů o šperky, finanční hotovost a další cennosti v hodnotě přesahující 100 tisíc korun.

K vítkovským vloupáním do rodinných domů došlo v obou případech během dne. První se stalo 12. dubna v rozmezí od 6:00 do 15:00 hodin. Neznámý pachatel se vypáčením balkónových dveří vloupal do jednoho z rodinných domů na ulici Budišovské.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

“Odcizil zde prsteny, řetízky a pamětní mince ze žlutého kovu. Dále finanční hotovost v eurech a korunách,“ řekl mluvčí policie René Černohorský. Poškozeným manželům zde vnikla škoda na majetku ve výši bezmála 34 a půl tisíce korun.

Druhé vloupání do rodinného domu se odehrálo ve Vítkově na ulici Dělnické jen o den později, a to 13. dubna v době mezi 8:00 a 16:00 hodinou odpoledne. Zloděj si odtud odnesl finanční prostředky v českých bankovkách a tři prsteny ze žlutého kovu. Majitelům domu vznikla škoda ve výši téměř 80 tisíc korun.

Policie intenzivně pátrá po pachateli (pachatelích) a prosí o spolupráci také veřejnost. Pokud máte jakékoliv informace vedoucí k vyřešení případu, nebo k nalezení odcizených věcí, obraťte se kdykoli telefonicky na vítkovské policejní číslo 974 737 711, případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky na čísle 158.