Vznikají nové byty pro ty, kteří se ocitli bez peněz

Foto: Oficiální www města Dvůr Králové nad Labem

TRUTNOVSKO – Azylový dům čeká další etapa rekonstrukce, v dalších patrech by měly být nové byty i samostatné pokoje pro občany, kteří na běžné bydlení nedosáhnou. Investice jde do milionů a stavební práce potrvají zhruba jeden rok.

Během března začala další fáze rekonstrukce Domu Žofie v Bezručově ulici ve městě Dvůr Králové nad Labem. V prvním a druhém patře by měly vzniknout pokoje a byty pro ty, kteří se ocitli nouzi. První patro bude obsahovat šest samostatných pokojů a bezbariérový byt, chybět nebude ani kancelář pro personál azylového domu. V patře druhém bude k dispozici šest bytů s vlastním sociálním zařízením. „Stavební práce, které potrvají až do jara příštího roku, probíhají za provozu azylového domu. Město za tuto etapu rekonstrukce ze svého rozpočtu zaplatí 10,3 milionů korun včetně DPH,“ říká za město Miroslava Kameníková.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.