Zloději ukradli toalety ze stavby dálnice

Foto: Policie ČR

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Netradiční kořist si ze staveniště dálnice D55 odnesli neznámí pachatelé. Padly jim tam do oka chemické toalety za celkem čtyřicet tisíc korun. Případ teď řeší uherskohradišťští policisté.

Krádeže se na stavbě staly hned dvakrát. „K prvnímu skutku došlo v době od 24. února do 3. března 2021 v okrajové části Starého Města ve směru na Jalubí vpravo za železničním nadjezdem. Ke druhé krádeži pak došlo během 12. až 13. dubna 2021 v katastru obce Huštěnovice ve směru na Sušice. V obou případech se jednalo o chemické toalety oranžovo – šedé barvy značky Armal,“ sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jelikož se druhá krádež stala za nouzového stavu, pachatelé mohou pobýt až na 8 let za mřížemi. Pokud se prokáže, že se za nouzového stavu stal i první skutek, hrozí zlodějům stejná sazba.

V souvislosti s vyšetřováním žádají policisté veřejnost o pomoc. „Pokud někdo viděl kohokoliv manipulovat či převážet toalety ve specifické oranžovo – šedé barvě, ať své poznatky sdělí uherskohradišťským policistům na telefonním čísle 974 678 651 nebo operačnímu důstojníkovi na bezplatné lince Policie ČR 158. Zároveň uvítáme informace od všímavých občanů, kteří toaletu v tomto barevném provedení spatřili někde umístěnou,“ vyzvala Simona Kyšnerová.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR