Bezdomovec s nožem v ruce ukradl mobilní telefon

ilustrační fotografie

TRUTNOVSKO – Čtyřicetiletý muž bez domova je vazebně stíhán ze zvlášť závažného zločinu loupež. Za jeho skutek, kterého se dopustil ve squatu mu hrozí až 10 let vězení.

Jak nyní potvrdila policejní mluvčí Šárka Pižlová, muž putoval do vazební cely uplynulý pátek a to za čin, který spáchal na začátku dubna tohoto roku ve Dvoře Králové nad Labem. „V nočních hodinách měl obviněný muž ve squatu přistoupit ke spícímu muži, kterého zaklekl a požadoval po něm vydání mobilního telefonu, přičemž mu z bundy vytáhl jeho zavírací nůž,“ říká mluvčí. Aby zdůraznil, že se nejedná o žádnou prosbu, tak přiložil ležícímu muži nůž na krk a sebral mu mobil v hodně zhruba 5 tisíc korun. Poté spěšně z místa odešel.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Čtyřicetiletý bezdomovec se ze svého činu dlouho neradoval, protože ho po intenzivním pátrání policisté zadrželi.  Státní zástupce muže poslal ihned do vazby, kde je nyní vyšetřován.