Hranice rekonstruují hřbitov za 40 milionů

ilustrační

HRANICE NA MORAVĚ – Hranický hřbitov bude mít nový urnový háj a přibude i zeleň. Dlouhodobá rekonstrukce místa posledního odpočinku vstupuje do své třetí etapy.

Po opravách hřbitovní zdi, instalaci nových bran, zbourání márnice, úpravě parkovacích míst a zbudování dešťové kanalizace dochází na další fázi revitalizace. Téměř po roce se na místo posledního odpočinku vrací stavební technika.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Práce na třetí etapě začnou již v dubnu a jsou rozvrženy do dvou let. Na řadu přijde urnový háj v horní části hřbitova. Budou se zde budovat komunikace i inženýrské sítě, jako voda, elektrika, veřejné osvětlení. Kromě cest na hřbitově, mobiliáře, osvětlení a odvodu vod, jak dešťových, tak splaškových je na hranickém městském hřbitově nutné vyřešit například i zeleň,“ popisuje tiskový mluvčí radnice Petr Bakovský.

Rozsah prací na hřbitově je velmi rozsáhlý, proto je rozplánován na dva roky. Práce budou postupovat od zadních částí hřbitova směrem dopředu, aby těžká technika neničila již hotové části. Celkem se má na hřbitově za dva roky proinvestovat 40 milionů korun.