I když cestuje méně lidí, jízdné se zdražovat nebude

ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – Náklady stoupají každým rokem, přesto se cena jízdného nezměnila od roku 2016. A jakékoli úpravy ceníku jsou nyní kvůli pandemii odloženy. Ale díky tomu, že cestujících za poslední rok znatelně ubylo, přišel dopravní podnik o miliony.

Ačkoli se v poslední době jednalo o možných nových tarifech MHD, vzhledem k současné epidemické situaci ale bylo rozhodnuto, že se cena jízdného zatím zvyšovat nebude. Díky koronaviru se příjmy z MHD propadají, lidé totiž jezdí autobusem méně. Dopravní podnik tak od začátku letošního roku přišel o více než devět milionů korun. Důsledkem toho bude muset být odložen nákup nových dopravních prostředků, počítalo se s investicí okolo padesáti milionů korun. „Je přirozené, že ceny jízdného budou s ohledem na inflaci, růst cen vstupů a především mzdových nákladů stoupat. Ačkoli je tedy úprava ceníku v budoucnosti nevyhnutelná, nechceme ji zatím vzhledem k pandemické situaci zavádět. K tomuto kroku můžeme přistoupit až ve chvíli, kdy se život alespoň z větší části vrátí do normálu a současná pandemie a platná vládní opatření již nebudou naši společnost omezovat vysokou nemocností, možnostmi výdělku a zaměstnanosti,“ říká za město Pavel Marek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.