Kamery zachytily dva sprejery u hlavního nádraží

Foto: MP Brno

BRNO – Dvě velké graffiti namalovali muži ve středním věku na skleněnou výplň  a obklad schodiště v podchodu hlavního nádraží. Vše zachytily kamery, a tak za malou chvíli již na místo jela hlídka. Aktéři jsou nyní v rukou republikové policie.

Pracovníci dohledového centra na kamerách zachytili nezákonné počínání dvou mužů ve věku třiatřicet a šestatřicet let, kteří stříbrnou barvou znehodnotili prostranství podchodu. Pomocí operačního střediska proto vyslali na místo hlídku městské policie. Ta zastihla oba aktéry v blízkosti dvou graffiti, z nichž jedno mělo jeden metr čtvereční. „Muži se ke sprejování po chvíli přiznali, mladší z nich se opakovaně omlouval a slíbil, že nápis co nejdříve odstraní. Nechal se prý vyprovokovat svým známým,“ dodává tisková mluvčí Markéta Skřivánková. U staršího muže se našel stříbrný sprej a měl na rukou skvrny, které naznačovaly, že jej skutečně použil. Dvojice je nyní podezřelá ze spáchání trestného činu a převzala si ji republiková policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.