Konec čůrání za rohem, Přerov otevřel toalety zdarma

PŘEROV – Lidé mají své potřeby i v době covidové. Toho jsou si vědomi na radnici v Přerově, kde otevřeli pro veřejnost toalety v přízemí Městského domu. A to zcela zdarma.

Co dělat, když jde člověk po úřadech nebo za nákupy a začne se mu chtít na záchod? Ve většině měst jde v době pandemie o zásadní problém. Veřejné toalety nefungují, zavřené jsou restaurace i obchodní domy. Fyziologická potřeba si však nevybírá a nevolnost může člověka přepadnou i zcela nečekaně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Radnice v Přerově vyřešila dilema, kde případnou potřebu vykonat. „Toalety pro veřejnost jsou od pondělí 19. dubna otevřeny v přízemí Městského domu. Po uzavření restaurace nebyla v centru města možnost navštívit WC, proto bylo rozhodnuto, že v Měšťáku bude od pondělí do pátku, vždy od 9 do 16 hodin, tato služba zdarma poskytována,“ sdělila mluvčí města Lenka Chalupová.

Iniciativu města vítají nadšení obyvatelé. „Je to velmi dobrý nápad. Není důstojné, aby lidé občůrávali kdejaký kout, nebo nedej bože, člověk stoupne rovnou do lejna, “ kvituje gesto Jana Nováková s tím, že Přerovem by se mohla inspirovat i ostatní města v kraji.