Lupiči na Opavsku mají v hledáčku i večerky, vykradli také kulturní dům

Vloupání - Ilustrační foto (px)

OPAVSKO – Kromě dvou případů vykradených domů ve Vítkově, o kterých policie informovala včera, probíhá pátrání také po pachatelích vloupání do dvou prodejen potravin v Darkovičkách a Hati, rekonstruovaného domu v Opavě a kulturního domu v Leskovci. Škody zde dosáhly 150 tisíc korun. Policie také u všech těchto případů prosí veřejnost o součinnost.

Opava

Ke vloupání do rekonstruovaného bytového domu došlo v Opavě na ulici Rybářská 11. dubna mezi 14:00 hodinou odpolední a 8:00 hodinou ranní. Zloděj po předchozím vykopnutí dřevěného bednění sklepního okna vstoupil do opravovaného domu. „Odcizil zde volně odložené pracovní nářadí a stavební materiál,“ řekl mluvčí policie René Černohorský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Mezi ukradené nářadí patří rotační samonivelační laser značky Dewalt žluté barvy, úhlová bruska značky Hitachi, ruční stavební míchadlo zelené barvy a tři elektro-zkoušečky. Poškozenému místnímu řemeslníkovi vznikla celková škoda nejméně 69 tisíc korun.

Čin vyšetřují policisté z Obvodního oddělení v Opavě a lidé mohou poskytnout své svědectví na opavské policejní číslo 974 737 651.

Hlučínsko

V první polovině dubna se stalo také několik případů vloupání do prodejen potravin a smíšeného zboží na Opavsku, například v Darkovičkách a Hati. Dle sdělení policie tyto dokonané činy nejsou ojedinělé a policisté registrují i několik nezdařených pokusů o vloupání do dalších prodejen na Opavsku.

Psali jsme také: Vykrádač(i) domů řádí na Opavsku, policie prosí veřejnost o součinnost

Ve smíšené prodejně potravin v Darkovičkách na ulici Kozmické chtěl krást zloděj o víkendu mezi polednem 10. dubna a šestou hodinou ráno v pondělí 12. dubna. Vniknout do zdejší prodejny se mu ale nepodařilo. Přesto na zařízení opavskému Obchodnímu družstvu způsobil škodu 5 tisíc korun.

Dokonaný čin vloupání však registruje policie v Hati na ulici Lipové. Ke krádeži došlo 15. dubna krátce po půlnoci. Pachatel po vypáčení vstupních dveří, na kterých udělal škodu 45 tisíc korun, následně odcizil z prodejny různé druhy cigaret a tabákových výrobků v předběžné hodnotě 20 tisíc korun.

Leskovec

Kulturní dům v Březové – Leskovci navštívil lupič z neděle 11. na pondělí 12. dubna. Pro svoji návštěvu si vybral čas mezi 17:00 hodinou nedělní a 4:00 hodinou v pondělí ráno. Scénář je podobný jako u předchozích případů, tedy násilné otevření dveří. Následovalo vypáčení dveří do zdejší knihovny, místního rozhlasu a také do prodejny potravin.

Právě v prodejně pachatel ukradl tabákové výrobky a finanční hotovost. Škoda na zboží a zničených dveřích dělá téměř 20 tisíc korun.

Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby či osob pachatelů, může veřejnost kdykoli telefonicky oznámit na bezplatné lince Policie České republiky 158.