Měli jste covid a stále vás trápí potíže? Webinář vám pomůže vrátit se do pohody

OLOMOUC – Únava, dechové obtíže, kašel, bolesti na hrudi, malátnost, mravenčení končetin, poruchy zažívání, úzkost a deprese. Prodělali jste covid-19 a některý z uvedených příznaků vás stále trápí? Zpátky do formy vám může pomoci plicní rehabilitace, respirační fyzioterapie a postupný návrat k pohybovým aktivitám.

Abyste si ale spíše neuškodili, bude jistě dobré získat informace od odborníků. Ideální příležitostí je webinář, který k tématu postcovid syndromu a především k možnostem rehabilitace pořádá Klinika tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace Fakultní nemocnice Olomouc. Klinika ve spolupráci s Fakultou tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci nedávno vydala brožuru s radami a cviky pro nemocné po onemocnění covid-19. „Doporučujeme v ní zájemcům postup, jak se mohou vrátit k běžné pohybové aktivitě. Pamatujeme jak na pacienty, kteří měli jen minimální příznaky onemocnění, tak na ty s těžším průběhem. O brožurku je obrovský zájem. Je ale jen základním návodem. Proto jsme nejen natočili instruktážní videa k jednotlivým cvikům, ale rozhodli jsme se také uspořádat webinář, během nějž bychom konkrétní témata rozvedli,“ říká přednostka Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace Eliška Sovová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Během zhruba hodinového webináře ale nebude řeč jen o rehabilitačních cvičeních. Odborníci z Fakultní nemocnice Olomouc a Univerzity Palackého pohovoří také o projektu 5S, příznacích a zdravotních aspektech postcovid syndromu, léčebných možnostech Nordic Walking, tedy sportovní chůze se speciálními sportovními holemi pro lepší kondici, dechových trenažérech nebo o lázních jako další možnosti jak se zotavit po covid-19. Webinář můžete sledovat bezplatně ve čtvrtek 22. dubna od 17 hodin na tomto webu.