Muž volal čtrnáctkrát na tísňovou linku, hrozí mu pokuta dvě stě tisíc korun

Ilustrační foto

BRNO – V první polovině dubna přijali strážníci na lince 156 čtrnáct hovorů od jednoho muže. Ten si stěžoval, že lidé v Žabovřeskách nenosí roušky a nedodržují platná protiepidemická opatření. Nyní mu ve správním řízení hrozí dvousettisícová pokuta.

Hlídka městské police s dvaapadesátiletým mužem řešila přestupek, kdy dotyčný neměl nasazenou roušku. Za malou chvíli se ale začal ozývat zvuk zvonícího telefonu, a to čtrnáctkrát za jednu hodinu. Mezi hovory byla proluka tři minuty. Tentýž muž zahlcoval linku udáním, že na Makovského náměstí nenosí lidé roušky. Působil navíc opilým dojmem a mluvil nesrozumitelně. Kromě linky 156 volal i na místní služebnu. Strážníci se vydali jeho podněty prošetřit, nenašli však žádné pochybení. „Všichni návštěvníci náměstí měli zakryté dýchací cesty a chovali se v souladu s platnými opatřeními,“ popisuje mluvčí brněnské policie Markéta Skřivánková. O této skutečnosti volajícího hlídka informovala, ten však na tísňovou linku volal dál. Jeho agrese se začala stupňovat a strážníky počastoval vulgárními výrazy. Své chování teď bude vysvětlovat u správního orgánu, kde mu hrozí pokuta až dvě stě tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.