Na dálnici D2 havarovaly dva kamiony

foto: HZS JMK

BRNO-VENKOV – V pondělí před 15. hodinou havarovaly dva kamiony na 19. kilometru dálnice D2 ve směru na Brno. Nehoda se obešla bez vážného zranění. Ve stejný den už v 11 hodin se stala nehoda osobního auta na 33. kilometru dálnice D2 ve směru na Brno. Jeden člověk při ní skončil v péči záchranářů.

Hasičská jednotka vyslaná k nehodě kamionů musela řešit unikající provozní kapaliny. Nafta se dostala do kanalizace a hrozil její únik do okolního prostředí. Hasiči proto kanalizaci uzavřeli ucpávkou a pomocí sorpčních hadů zastavili další únik nafty. Následně z kanalizace odčerpali asi 1000 litrů vody smíšené s naftou. Současně monitorovali, zda se nafta nedostala do nedalekého potoka. „Zásah byl ukončen až kolem 20. hodiny. V té době však již další jednotky zasahovaly u druhé nehody na D1,“ sdělil mluvčí Jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.