Novorozence v novoměstské nemocnici hlídají nové monitory dechu

Foto: Nemocnice Nové Město na Moravě

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ – Třináct nových monitorů dechu získalo novorozenecké oddělení nemocnice v Novém Městě na Moravě. Přístroje citlivě zareagují na jakéhokoliv problémy při dýchání a spustí alarm. Miminku je tak včas poskytnuta potřebná pomoc.

Monitory dechu obdržela nemocnice jako dar od nadace Křižovatka. Jedná se o monitory Babysense, které jsou certifikovány jako zdravotnická pomůcka a prošly několikaletými klinickými testy. Pohlídají nejen zástavu dechu, ale také apnoe pauzy (bezdeší) a veškeré nepravidelnosti dechu novorozenců.

Nadace Křižovatka se jako jediná nadace u nás aktivně věnuje možnostem ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku. „Oslovujeme firmy, instituce či společnosti, které jsou regionálně blízké obdarovávané nemocnici nebo je s nemocnicí pojí osobní příběh z jejich vlastního rodičovství či setkání se Syndromem náhlého úmrtí kojenců,“ uvedla ředitelka nadace Štěpánka Pokorníková.
Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  
Monitory předává nadace nemocnicím v rámci projektu „Maminko, dýchám“. Cílem projektu je vybavit monitorem dechu každou postýlku na porodnických, novorozeneckých a JIP odděleních nemocnic v České republice. Dále pak umožnit rodičům vypůjčení monitoru dechu na nezbytně nutné období, když odcházejí z porodnice se svým dítětem domů.

Za 25 let své existence se nadaci podařilo vybavit novorozenecká a dětská oddělení českých nemocnic více než 9.500 monitory dechu v celkové hodnotě cca 36 milionů Kč