OBRAZEM: Muž spadl na stavbě do hlubokého sklepa. Zaměstnal hasiče i záchranáře

OLOMOUCKO – Včera odpoledne vyjížděli hasiči do Náměště na Hané. Na stavbě rodinného domu tam dělník spadl na záda do třímetrového sklepa. Hasiči mu poskytli první pomoc, vyprostili za sklepa a předali do péče zdravotníkům.

Včera po třinácté hodině vyjížděli profesionální hasiči z Litovle a dobrovolní hasiči z Náměště na Hané a Senice na Hané do Náměště na Hané, kde ze sklepa v rozestavěném rodinném domě vyprostili zraněného dělníka. Při výstupu po žebříku muži uklouzla noha a spadl do hloubky tří metrů na záda. „Abychom se k němu dostali, využili jsme nastavovací žebřík, ihned jsme mu poskytli první pomoc, nasadili jsme mu krční límec a opatrně jsme jej přemístili do vakuové matrace,“ uvedli hasiči na facebooku Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Zde jej předali do péče záchranářů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Došlo k celkovému vyšetření a zajištění životních funkcí pacienta. Při úrazu utrpěl naštěstí jen lehčí poranění, kdy byla popisována bolest hlavy a zad,“ objasnila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Urbanová. Ve stabilizovaném stavu byl pacient převezen do Fakultní nemocnice Olomouc na traumatologickou ambulanci k dalšímu dovyšetření.