Osobák se čelně střetl s náklaďákem. Za volantem zahynula mladá žena, její malé dítě je v kómatu

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADECKO – Dnes se stala krátce po čtvrté hodině v noci tragická dopravní nehoda a to nedaleko od Chlumce nad Cidlinou. Proč došlo ke srážce dvou vozidel, následným tragickým událostem a také škodě za minimálně 1 200 tisíc korun, musí nyní vyšetřit policisté.

Vše se seběhlo na silnici I. třídy u Chlumce nad Cidlinou mezi obcemi Nové Město a Kratonohy. Na místo bouračky se okamžitě musely vydat všechny složky integrovaného záchranného systému. Jen zdravotnická záchranná služby vyslala na místo čtyři výjezdové skupiny z Nového Bydžova a Hradce Králové. Zasahující profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou, museli po příjezdu na místo vyprostit osoby z vraků automobilů.

V osobní autě jela 34letá žena se svým 6letým dítětem, ta po tvrdém střetu zůstala za volantem a utrpěla zranění neslučitelná se životem, bohužel na místě zemřela. „Dítě, které zřejmě bylo v okamžiku srážky na zadním sedadle, bylo těžce zraněno a od počátku v bezvědomí. Záchranáři jej museli uvést do umělého spánku a intenzivně léčit,“ říká mluvčí královéhradeckých záchranářů Ivo Novák.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Záchranáři chtěli na místo povolat vrtulník, to však nebylo s ohledem ke špatnému počasí možné. Na místě nehody tak posádka záchranářské sanitky zraněnému dítěti provedla krevní transfuzi. Když byly stabilizovány základní životní funkce, bylo dítě ve vážném stavu převezeno do královéhradeckého traumacentra. „Jde v tuto chvíli o nejmladšího pacienta, kterému byla podána plná krev od jejího zavedení do výbavy posádky LZS v červnu 2020,“ dodává Ivo Novák.

Hasičům se na místě naskytl také další smutný pohled. „Nehodu nepřežil malý pes, který v osobním vozidle také cestoval. Vyprostit bylo nutné i řidiče nákladního automobilu,“ říká mluvčí hasičů Ondřej Sezima. Muž byl při nehodě lehce zraněn, záchranáři ho odvezli na vyšetření do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Ještě předtím však podstoupil dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která byla negativní. „Úsek silnice byl po nehodě uzavřen na 7,5 hodiny, nyní je silnice opět plně průjezdná. Bližší okolnosti a příčina této tragické nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování,“ říká k události policejní tisková mluvčí Lucie Konečná.