Pod sedačkou spolujezdce našli celníci, za pomocí služební feny, pervitin za čtvrt milionu korun

foto: Celní úřad pro Královéhradecký kraj

NÁCHODSKO – Celníci zastavili v uplynulých dnech k běžné kontrole v polském příhraničí černý vůz značky Škoda Fabia z Česka. Pětačtyřicetiletý šofér a jeho o devět let mladší spolujezdkyně prý nic nepřeváželi, služební fena Bonny však byla jiného názoru.

Na obligátní dotaz celníků, jestli dvojice převáží alkohol, cigarety, tabák či narkotika reagoval muž se ženou negativně. Jejich postoj k situaci se nezměnil, ani když byla na vyhledávání narkotik použita speciálně vycvičená služební fena Bonny. Ta během chvíle označila místo pod sedačkou spolujezdce. „V růžové igelitové tašce byla ukryta plastová dóza, jež obsahovala bílou krystalickou látku pozitivně reagující provedeným testem Detect4Drug na metamfetamin,“ říká mluvčí celníků Jitka Fajstavrová. Muž se ženou tvrdily, že jim drogy nepatří. Celníci však přivolali náchodské policisty a 142,9 gramů pervitinu v plastovém obalu, včetně cestujících škodovky, jim předali.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Jen pro představu, uvedené množství drogy obsahuje cca 1429 velmi silných a 5716 běžných uživatelských dávek. Cena za gram pervitinu se na trhu pohybuje od 1500 do 2000 korun,“ dodává mluvčí. Pokud bude pachatelům prokázána vina za přechovávání narkotik, tak jim hrozí pobyt za mřížemi až na dva roky.