Policie na Jesenicku nabízí práci. Poskytuje lukrativní podmínky

Ilustrační foto

JESENICKO – Policie na Jesenicku nabízí pracovní příležitost. Svým zaměstnancům poskytuje lukrativní podmínky. Začínali byste na obvodním oddělení v Javorníku nebo v Jeseníku, po zapracování si můžete zvolit, čemu se chcete dál věnovat. Jedinou podmínkou pro získání práce u policie je složená maturita.

„Nabízíme uplatnění nejméně 10 novým policistům a policistkám,“ říká ředitelka jesenických policistů Ludmila Andělová. Pokud máte alespoň maturitu, splňujete potřebné podmínky pro nástup k policii ČR. Vůbec nezáleží na oboru, který jste vystudovali. Můžete být absolventem či absolventkou jakékoliv střední školy, vyšší odborné školy, vysoké školy, ale také učiliště s maturitou. Vše potřebné pro výkon služby vás policie naučí. Jakmile úspěšně projdete přijímacím řízením, můžete nastoupit na Obvodní oddělení v Jeseníku nebo Javorníku. Na obvodním oddělení budete mít jako policista služby pořádkové policie na starost veřejný pořádek a řešit trestní a přestupková řízení. Nebo se můžete uplatnit jako prvosledová hlídka a jezdit všude tam, kde je potřeba rázně a rychle zasáhnout.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Až naberete zkušenosti z terénu, můžete přejít na vyšší pozici a vybrat si, čemu se chcete dál věnovat. Uplatnit se můžete například jako kriminalista, psovod, policejní ajťák nebo tiskový mluvčí. Pokud nastupujete už s vysokoškolským vzděláním, můžete mít rychlejší kariérní postup. Nebo můžete začít nějakou vysokou školu teprve studovat a mít služební příjem a služební volno na studium.

Policie poskytuje novým policistům bydlení, náborový příspěvek 75.000 korun, 6 týdnů dovolené a další benefity. Kromě atraktivního zaměstnání nováčci získávají v této době velmi cennou jistotu místa, pravidelné automatické navyšování platu a další jistoty a benefity. Už po dobu celého prvního roku, kdy se zaučujete, budete pobírat plat 25 720 korun měsíčně s nárokem na stravu a ubytování zdarma a na proplácení cestovních výdajů. Pracovní doba činí 37,5 hodiny týdně, tyto hodiny si od sloužíte po 12-ti hodinových směnách (většinou den-noc a následné 2 dny volna). Po 15 letech služby u policie získáte k 6 týdnům dovolené ještě navíc každoročně nárok na ozdravný pobyt v délce 14 dnů a nárok na doživotní výsluhový příspěvek při odchodu od policie.

Navíc získáte možnost bydlet v nájemních bytech různých velikostí.  „Ti, kteří úspěšně projdou přijímacím řízením a stanou se policisty v okrese Jeseník, mohou bydlet v nájemních bytech různých velikostí v Javorníku, ve Zlatých Horách, v Jeseníku a ve Vidnavě. Jsou to městské a obecní byty, které jsou rezervovány k přednostnímu pronájmu pro tyto policisty“, říká ředitelka Andělová. Podrobnější informace najdete na tomto webu.  Pokud jste už rozhodnutí, napište na email martina.schrammova@pcr.cz nebo zavolejte na telefon 702 205 986.