Policisté ukončili šetření případů otravy čtyř orlů mořských

Zdroj: DESOP

KLATOVSKO – Celým krajem před krátkým časem otřásla zpráva o nálezu otrávených zubožených čtyř mrtvých těl orlů mořských. Dne 5. února byl nalezen jeden mezi obcemi Velký Bor a Babín a v sobotu 6. února další tři u obce Svéradice.

Čtyři uhynulí dravci byli předáni společnosti k provedení pitvy a po odebrání vzorků Státní veterinární ústav v Praze provedl toxikologické vyšetření. Případu podezřelého úhynu těchto krásných majestátních dravců se ujala policie. Karel Makoň ze Záchranné stanice živočichů Plzeň tehdy popsal tuto událost jako pocit marnosti, vzteku a beznaděje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Laboratorním vyšetřením mrtvých orlů bylo potvrzeno, že ptáci byli otráveni carbofuranem. „Policistům se však provedeným šetřením bohužel nepodařilo zjistit konkrétní osobu, jenž umístila otrávenou návnadu na volně přístupném pozemku. Z těchto důvodů policisté z oddělení hospodářské kriminality trestní věc podezření ze spáchání zločinu týrání zvířat odložili, protože nebyly zjištěny skutečnosti opravňující zahájit trestní stíhání.“ sdělila policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Zdroj: DESOP