Příbuzní ztraceného chlapce prosí o pomoc při středečním pátrání kolem Svratky  

zdroj: FB David Pospíšil

BRNO, BRNO-VENKOV – Protože pátrání po ztraceném patnáctiletém Tomášovi z Brna zatím nemělo úspěch, rozhodli se chlapcovi příbuzní uspořádat pátrací akci kolem řeky Svratky, u které byla nalezena poslední stopa.

Podle informace jundrovských hasičů a Povodí Moravy bude ve středu 21. dubna s ohledem na manipulaci výšky hladiny řeky Svratky z důvodu napadaných stromů snížena hladina řeky Svratky asi o 1 metr. Hladina bude postupně snižována od 8:30 do 13:00 hodin. Nejvhodnější doba pro pomoc s hledáním bude od 9:30 do asi 15:00 hodin. Smysl má hledat v úseku koryta řeky Svratky od Jundrovského mostu na Veslařské ulici až po Židlochovice, včetně ramene řeky Svratky u Modřic. „Jelikož se jedná o velký úsek řeky a není v našich silách Vás v tomto hledání nějakým způsobem koordinovat, pokuste se prosím, kdo můžete, úsek prohlédnout, rozdělit na menší části, které budete v daný čas schopni projít, a vzájemně se o tom poinformovat. Buďte, prosím. opatrní a za žádnou cenu nevstupujte do koryta řeky. Je to nebezpečné! Pokud budeme mít podrobnosti, dáme vědět. Děkujeme,“ napsali Tomovi rodiče na sociálních sítích. Můžete se také připojit do veřejné facebookové skupiny Hledání Toma Pospíšila, která už má 3700 členů, a doplnit svůj pátrací úsek do tabulky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.