Seděl za volantem i přes zákaz řízení, jeho spolujezdce hledala policie. Trestům se oba nevyhnou

JIHLAVA – Při běžné kontrole zadrželi jihlavští policisté řidiče, který měl na svědomí několik přestupků. Ve voze s ním navíc cestoval celostátně hledaný muž. Řidič nyní čelí podezření z trestných činů, jeho spolujezdec skončil za mřížemi.

Seat Cordobu, kterou řídil sedmadvacetiletý muž, zastavili policisté v pondělí 19. dubna kolem desáté hodiny dopoledne na Okružní ulici v Jihlavě. Jak vzápětí zjistili, řidič vozu měl na dva roky uložen zákaz řízení, skončit mu měl až letos v létě. Mladý muž byl dále pozitivní na amfetamin, lékařské vyšetření odmítl.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Policisty ale současně zaujal i spolujezdec. „Ve vozidle jel ještě pětadvacetiletý muž z Havlíčkobrodska, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Na začátku dubna byl na něj totiž vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

 

Oba mladí muži putovali rovnou na policejní oddělení. Řidič z Jihlavska vyslechl podezření z maření výkonu úředního rozhodnutí a z dopravního přestupku řízení pod vlivem návykových látek. Druhého, celostátně hledaného muže policisté eskortovali do věznice v Hradci Králové.