Sídliště Gemerská v Litovli čekají velké změny. V květnu začíná další etapa regenerace

Tuto ulici čeká regenerace

LITOVEL – Letos bude pokračovat další etapa regenerace panelových sídlišť uničovského předměstí v Litovli. Obyvatelé se dočkají nejen nových cest a chodníků, ale také veřejného osvětlení a nového mobiliáře. Cílem regenerace je zlepšit životní prostředí obyvatelům sídliště.

V letošním roce pokračuje již 4. etapou regenerace panelových sídlišť uničovského předměstí v Litovli. Úpravy se dočká část sídliště Gemerská. Největší změnou, které si hned všimnou nejen řidiči, bude úprava cesty a příjezdy k parkovišti jednotlivých domů (zruší se příjezdy z ulice Novosady). Vybudují se nové chodníky, veřejné osvětlení, osadí se dle požadavků obyvatel domů nové sušáky na prádlo, lavičky, odpadkové koše, stojany na kola a vznikne nové pískoviště pro děti. Práce letošní etapy začaly už v březnu, kdy došlo k vykácení části stávajících dřevin. Projekt počítá se zachováním zelených ploch a v podzimních měsících město zajistí výsadbu nových stromů. Samotné stavební práce budou zahájeny v květnu, dokončení celé akce je plánováno do 31. srpna.  Po dobu stavby budou vybudovány provizorní parkovací plochy na asfaltovém hřišti na sídlišti K. Sedláka (jako tomu bylo u předchozích etap).

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Projekt regenerace sídlišť uničovského předměstí v Litovli (to je sídlišť Gemerská, K. Sedláka a Novosady) zahájilo město Litovel již v roce 2011. Záměrem celé akce, která byla pro svou náročnost rozdělena do sedmi etap, je vytvořit příjemnější životní prostředí pro obyvatele paneláků v této oblasti. Senioři by měli ocenit bezbariérový přístup i klidové plochy, děti dostatek prostoru pro hry, řidiči zvětšení počtu parkovacích míst, všichni pak zkvalitnění zeleně, stání pro komunální odpad i bezbariérový pohyb pro pěší. První etapa regenerace byla provedena v roce 2016, a to hlavní komunikace ulice Gemerská. Následovaly v letech 2017 a 2018 další dvě části, a to část sídliště K. Sedláka.