Stavba mostu ve finiši, cyklostezku do Smržic projedete od června

ilustrační

PROSTĚJOV – Stavba 2,5 kilometru dlouhého severního obchvatu v Prostějově, která logisticky propojí obchodní zónu na Olomoucké ulici s Kosteleckou, protíná i oblíbenou cyklostezku z Prostějova do Smržic. Ta je z důvodu stavebních prací již nějakou dobu uzavřena. To se ale brzy změní.

Zákaz pro cyklisty, kteří na cyklostezku prozatím nemohou, by měl skončit k prvnímu červnu. „Most přes cyklostezku bude kompletně hotov do konce května, po dohodě s investorem a zhotovitelem bude následovat dílčí kolaudace. Po uplynutí zákonných lhůt bude možné cyklostezku znovu zprovoznit. Odhadujeme, že by se tak mohlo stát od 1. 6. 2021,“ sdělil náměstek primátora Jiří Rozehnal s tím, že nový most bude mít z důvodu bezpečnosti LED osvětlení v zábradlí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Děkuji cyklistům za trpělivost a mohu slíbit, že se již brzy dočkají jednodušší cesty do práce nebo za turistikou,“ dodává Rozehnal, který má rozvoj a investice města ve svém pracovním referátu.

Investorem stavby severního obchvatu za 355 milionů korun je Olomoucký kraj, město Prostějov se na projektu taktéž finančně podílí. Práce by měly být kompletně hotové na jaře roku 2022.

Stavba mostu je v závěrečné fázi