Tábor má nového místostarostu. Je jím Pirát Martin Mareda

Martin Mareda (zdroj archiv města Tábor)

TÁBOR – Zastupitelstvo města zvolilo v pondělí nového místostarostu. Stal se jím zastupitel za Českou pirátskou stranu Martin Mareda, který ve vedení města nahradil Michaelu Petrovou z hnutí JiNAK! Do kompetencí nového místostarosty budou patřit agendy spojené se Správou lesů města Tábora, firmou Bytes a odborem Správy majetku města.

Martin Mareda pracoval dvacet let v centru Auritus při Farní charitě jako adiktolog (adiktologie je věda zabývající se prevencí, léčbou a výzkumem závislostí). Martin Mareda ještě před svým zvolením řekl, co může nabídnout. „Je to pozitivní jednání s lidmi, schopnost naslouchat, rychle se zorientovat v problémech a vyhodnotit špatná a dobrá řešení. Mám odolnost vůči krizovým situacím, kterých jsem ve své praxi zažil bezpočet. Chtěl bych vytvořit či spíše upevnit pozitivní atmosférou týmovou práci,“ uvedl Martin Mareda, který si je vědom složitosti nástupu do „rozjetého vlaku“ rok a půl před volbami.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Nový místostarosta chce rychle absolvovat „stáže“ v Správě lesů města Tábora, firmě Bytes, poznat práci přímo s úředníky. „U správy lesů to například znamená obout si holínky a obléct si maskáče a jít s lesáky do lesa. U lesů je stále prioritou boj s kůrovcem, budování mokřadů, ekocentrum Nechyba,“ uvedl místostarosta.

Co se týče Správy majetku města, místostarosta hodlá mimo jiné posunout jednání o směnách pozemků pro propojku Tesco – Kaufland, po dokončení projektu čekají vyjednávání s majiteli pozemků na přeložku Vožická – Čekanice. U společnosti Bytes Martin Mareda ocenil dosavadní stabilizaci tepelného hospodářství a zaměří se na řešení ZEVO (zařízení pro energetické využití odpadů).

„Chci také dokončit rozdělanou práci na dostupnosti primární zdravotní péče, práci na řešení vysokých poplatků z prodlení, které mohou demotivovat ke splácení jistiny,“ sdělil místostarosta, který svou volbu přijal s pokorou. Zastupitelům slíbil, že dveře jeho kanceláře budou otevřeny všem bez výjimky.