Úzkokolejku z Kamenice nad Lipou by mohly nahradit autobusy

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Kraj plánuje nahradit na lince Kamenice nad Lipou – Pacov vlakovou dopravu linkovými autobusy. Ke změně by mělo dojít koncem roku 2024. Vlaky by pak na původní trase zůstaly pouze v sezóně.

Na podzim 2024 končí smlouva s dosavadním drážním dopravcem. Kraj proto již nyní jednal s obcemi na trase o možných změnách. Autobusový páteřní linkový mód by se dotkl zastávek Kamenice nad Lipou, Včelnička, Černovice, Obrataň, Cetoraz, Křeč a Pacov. „Cestující patrně nejvíce ocení přiblížení obslužnosti k centru obcí, zahuštění provozu a nově navržené obsloužení Cetoraze a Pacova ve směru na Kamenici nad Lipou bez nutnosti přestupu,“ uvedl předseda výboru pro rozvoj strategických projektů Martin Hyský.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Po dohodě s obcemi je navíc uvažována nová zastávka autobusu v místní části Obrataně na rozcestí u Sudkova Dolu, cestujícím z Benešova – místní část Černovic – odpadne téměř 1,5 km docházení na lesní vlakovou zastávku, protože autobus bude přístupný z hranice obce. Nově bude do jízdních řádů zanesena autobusová zastávka Rytov. Otevírají se i lepší možnosti přestupu na spoje směr Tábor nebo Pelhřimov.

O případné změně dopravy z vlakové na autobusovou budou cestující informováni s dostatečným předstihem, stejně jako o zavedení turistického provozu v trase úzkokolejky.