Valašské Meziříčí poskytne na obnovu památek 270 tisíc korun

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Zastupitelé se na svém dubnovém zasedání zabývali otázkou podpory pro majitele památek v centru města. Letos se rozhodli investovat do obnovy a restaurování 270 tisíc korun.

Z Fondu regenerace Městské památkové zóny města se rozdělí peníze dvěma žadatelům. Prvních sto tisíc poputuje na obnovu výkladce domu číslo 71 na náměstí, dalších 87 tisíc na opravu zvonového systému, střechy a svodů kaple svatého Václava v Podlesí. Dále se zastupitelé zabývali výší finančního podílu města v rámci dotačního Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Pro Valašské Meziříčí je vyčleněna částka 200 tisíc korun. Podpořeny budou dvě stavby. Jedná se o restaurování reliéfů apoštolů a okenních šambrán na domě číslo popisné 118 na náměstí, kdy se náklady vyšplhají na 136 tisíc, dotace z programu bude 100 tisíc a podíl města 30 tisíc. Druhou akcí bude restaurování ostění farního kostela Nanebevzetí Panny Marie s náklady 228 tisíc, dotací 100 tisíc a podporou města 50 tisíc korun. „Každoročně podporujeme obnovu památek soukromých vlastníků a jsem ráda, že na tom nic nezměnila ani pandemie koronaviru. I díky této podpoře se stále daří zlepšovat vzhled historického jádra našeho města,“ dodává místostarostka Yvona Wojaczková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.