VIDEO: V zúžení na dálnici D1 u Domašova se převrátil kamion. Provoz je omezen

zdroj: HZS JMK

BRNO-VENKOV – V pondělí večer po 19. hodině vyjely hasičské jednotky k nehodě kamionu, která se stala v dopravním omezení u Domašova na 169. kilometru dálnice D1 a omezila provoz na dálnici až do úterý dopoledne. Navíc v úterý v 5 hodin ráno na křižovatce nad D1 u Tvarožné zasahovali hasiči u nehody tří osobních aut.

Příjezd hasičských jednotek na zúžené místo dálnice byl vzhledem k dopravnímu omezení a provozu náročný. Hasiči po příjezdu zjistili, že se z bulharského kamionu částečně vysypal náklad krabic s pivem. Při nehodě se zranil řidič kamionu, který skončil v péči posádky záchranné služby. Provoz na dálnici byl obousměrně uzavřen. Objízdná trasa mezi exity Ostrovačice a Devět křížů po silnici číslo 602 byla přetížená a tvořily se kolony. Z převráceného kamionu bylo nutné odčerpat 150 litrů nafty. „Po půl desáté večer ukončily jednotky na místě nehody svoji činnost. Následky bude dále odstraňovat specializované firma. Provoz na dálnici zůstal v době odjezdu našich jednotek stále uzavřený,“ informoval ráno mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Podle Ředitelství silnic a dálnic byl provoz na Prahu obnoven částečně a oběma pruhy na Brno v úterý v 10 hodin, kdy se kolony začaly rozjíždět.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dopravní situaci nad ránem monitoroval také ze vzduchu policejní vrtulník. Kamión se podařilo vyprostit, následně přeložit náklad a poté komunikaci uklidit. Bylo také nutné opravit dopravní značení a poškozená betonová dělící svodidla. Dálnice byla v obou jízdních pruzích zprůjezdněna kolem 10. hodiny. „V úterý večer musí řidiči počítat v daném úseku v době od 21. do 24. hodiny s dalším omezením. Komunikace bude pro dokončení opravy betonových středových svodidel v obou směrech uzavřená. Objízdná trasa bude opět mezi Ostrovačicemi a Devíti kříži vedena po komunikaci č. 602,“ upozornil policejní mluvčí Bohumil Malášek.