Za minutu dvanáct. Hlídka zachránila v Kralupech muže, který se chystal skočit ze skály!

Ilustrační foto: Pixabay

MĚLNÍK – Notně rozrušený sedmatřicetiletý muž zavolal v pondělí 12. dubna 2021 kolem 9. hodiny dopoledne na linku 158, že už nechce žít, a že v Kralupech nad Vltavou skočí pod vlak nebo ze skály. Volaní několikrát opakoval, nebylo mu moc rozumět, protože vydával různé zoufalé skřeky.

Na místo byly vyslány policejní hlídky a začaly po muži pátrat. Zapojili se i strážníci, kteří mají na starosti městské kamery. Muž byl kamerovým systémem zachycen v části obce Hostibejk pod vyhlídkou. Policisté se tam ihned rozjeli, hledaný muž tam však nebyl. Chvíli na to ho ale policisté spatřili, jak jde po strmé stráni směrem k hraně vysoké skály. Na výzvy k zastavení nereagoval, jen křičel, že se chce zabít.

Muži zákona se za ním rozeběhli, jak nejrychleji to šlo. Na místo dorazili právě v okamžiku, když sebevrah došel na hranu skály a chystal se skočit. Policisté neváhali, strhli ho zpět a povalili ho na zem. Zdravotnická záchranná služba si zachráněného, nezraněného muže pak převzala do své péče a převezla do nemocnice

Profesionalita a pohotový přístup policistů oddělení hlídkové služby, kteří neváhali riskovat svůj život, zachránily další lidský život.

A to jsou oni, policisté oddělení hlídkové služby, stateční zachránci dalšího života. Foto: Policie ČR